HP EliteBook 840 G10 - zakelijke laptop - 14 FHD 250 Nits - i5-1355U - 16GB - 512GB - W11P - keyboard verlichting
HP EliteBook 840 G10 - zakelijke laptop - 14 FHD 250 Nits - i5-1355U - 16GB - 512GB - W11P - keyboard verlichting
Incl. BTW:
€ 1.115,00
Excl. BTW:
€ 921,49
Excl. BTW:
Excl. BTW:
SKU
7L7X5ET#ABB
Beschikbaarheid
Niet op voorraad
Staat
New
EAN
0197961872910
Gratis Vervoer
Scherpste prijs garantie
Levering binnen 24 uur
Omschrijving
Take the guesswork out of setting up your PC for hybrid work and show up to your online meetings looking and sounding your best with the HP EliteBook 840.
Details
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| 4G | Geen 4G |
| Beschikbaarheid | Out Of Stock |
| Externe voorraad | Out of stock |
| Staat | New |
| Weight(kg) | 1.360000 |
| Promotions | Nee |
| Synchronization Required | Nee |
| Storage | 512GB |
| Internal Storage | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Storage Type | SSD |
| Memory | 16GB |
| Memory layout (slots & size) | 1 x 16 GB |
| Memory Note | Transfer rates up to 5200 MT/s. |
| Memory type | DDR5 |
| ECC memory | Nee |
| Processor | Intel Core i5 |
| Processor Name | Intel® Core™ i5-1335U (up to 4.6 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) |
| Processor family | 13th Generation Intel® Core™ i5 processor |
| Processor model | 1335U |
| Processor frequency technology | Intel® Turbo Boost Technology |
| Processor cache | 12 MB L3 |
| Graphics | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Screen | 14" |
| Display | 35.6 cm (14") diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Display surface treatment | anti-glare |
| Color gamut | 45% NTSC |
| Brightness | 250 nits |
| Series name | HP EliteBook 840 14" G10 |
| Camera | 5MP IR camera |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 |
| Backlit Keyboard | Ja |
| Keyboard | HP Premium Keyboard – spill-resistant, backlit keyboard |
| FingerPrintReader | Ja |
| Bluetooth version | Bluetooth® 5.3 |
| Touchscreen | Nee |
| Interface | 1 smart card reader |
| Ports | 1 smart card reader |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) and Bluetooth® 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) |
| Wireless Model | Wi-Fi 6E AX211 |
| Wireless transfer speeds | Supporting Gigabit data rate |
| Wireless antenna | 2x2 |
| Audio | Audio by Bang & Olufsen, dual stereo speakers, dual microphones enhanced by AI noise reduction |
| Pointing device | Clickpad with multi-touch gesture support, taps enabled as default |
| Sub brand | EliteBook |
| Product type | Laptops |
| UNSPSC code | 43211503 |
| UPC number | (ABB) 197961872910; (ABZ) 197961087147; (AKE) 197961872927; (AKS) 197961872934 |
| Battery type | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Battery weight | 180 g |
| Battery life | Long Life |
| Battery capacity | 51Wh |
| Battery cells number | 3 |
| Battery life note | Battery is internal and not replaceable by customer. Serviceable by warranty. |
| Power supply | 65 W USB Type-C™ adapter |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 31.56 x 22.4 x 1.92 cm |
| Package dimensions (W x D x H) | 6.9 x 44.9 x 30.5 cm |
| Tangible flag | Ja |
| Sustainable impact specifications | Low Halogen Bulk packaging available Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable 60% post-consumer recycled plastic Oce |
| Features | HP Premium Keyboard – spill-resistant, backlit keyboard Fingerprint sensor IR HP Wolf Pro Security Edition (3 years) Absolute persistence module HP Secure Erase HP Sure Click HP Sure Sense BIOS Update via Network HP Sure Admin HP BIOSphere Gen6 TPM 2.0 embedded security chip (Common Criteria EAL4+ and FIPS 140-2 Level 2 Certified) HP Sure Start Gen7 HP Wake on WLAN HP Tamper Lock HP Sure Run Gen5 HP Sure Recover Gen5 Secured-Core PC Enable Wi-Fi 6E 1 smart card reader Low Halogen Bulk packaging available Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable 60% post-consumer recycled plastic Ocean-bound plastic in speaker enclosure(s) 65% recycled metal |
| Management features | HP Client Management Script Library (download) HP Driver Packs (download) HP Client Catalog (download) HP Manageability Integration Kit Gen4 (download) HP Image Assistant Gen5 (download) HP Patch Assistant (download) HP Cloud Recovery HP Connect for Microsoft Endpoint Manager |
| Environmental certification | TCO Certified; ENERGY STAR® certified |
| Software included | HP Connection Optimizer HP Hotkey Support HP Support Assistant HP Easy Clean HP Power Manager myHP HP Privacy Settings HP Notifications HP PC Hardware Diagnostics Windows HP Smart Support HP Services Scan |
| Security management | Absolute persistence module HP Secure Erase HP Sure Click HP Sure Sense BIOS Update via Network HP Sure Admin HP BIOSphere Gen6 TPM 2.0 embedded security chip (Common Criteria EAL4+ and FIPS 140-2 Level 2 Certified) HP Sure Start Gen7 HP Wake on WLAN HP Tamper Lock HP Sure Run Gen5 HP Sure Recover Gen5 Secured-Core PC Enable |
| Docs | Quick Specs |
| Warranty | 3 jaar garantie pick & return |
| EAN | 0197961872910 |
Reviews
Schrijf uw eigen review
Accessoires
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Vergelijkbare producten
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel