HP ZBook Power 16 G11 A - R-7-8845HS - 16" WUXGA - 400 Nits - IR Camera - NVIDIA RTX 2000 Ada 8GB - 32GB - 1TB - W11P - Backlit - FPR - 1Y PUR - WOLF PRO SE 1Y
HP ZBook Power 16 G11 A - R-7-8845HS - 16" WUXGA - 400 Nits - IR Camera - NVIDIA RTX 2000 Ada 8GB - 32GB - 1TB - W11P - Backlit - FPR - 1Y PUR - WOLF PRO SE 1Y
Incl. BTW:
€ 4.026,80
Excl. BTW:
€ 3.327,93
Excl. BTW:
Excl. BTW:
SKU
A3YW9ET#ABH
Beschikbaarheid
Op voorraad
Levertijd
1-3 business days
Staat
New
EAN
0198415517531
Gratis Vervoer
Scherpste prijs garantie
Levering binnen 24 uur
Overzicht
Omschrijving
Upgrade to professional ZBook performance and security at an unbelievably affordable price. Power up your productivity on this durable yet premium device—delivering enhanced collaboration features and pro-grade components to run pro software apps for CAD, 3D concepting, modeling, rendering and more.
Details
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| 4G | Geen 4G |
| Levertijd | 1-3 |
| Beschikbaarheid | Out Of Stock |
| Externe voorraad | In stock |
| Staat | New |
| Weight(kg) | 2.040000 |
| Promotions | Nee |
| Synchronization Required | Nee |
| Storage | 1000GB |
| Internal Storage | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Storage Type | SSD |
| Memory | 32GB |
| Memory layout (slots & size) | 1 x 32 GB |
| Memory Note | Transfer rates up to 5600 MT/s. |
| Memory type | DDR5 |
| ECC memory | Nee |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor Name | AMD Ryzen™ 7 8845HS (up to 5.1 GHz max boost clock, 16 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads) |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 processor |
| Processor model | 8840HS |
| Processor cache | 16 MB L3 |
| Graphics | AMD Radeon™ 780M Graphics |
| Graphics (discrete) | NVIDIA RTX™ 2000 Ada Generation Laptop GPU (8 GB GDDR6 dedicated) |
| Screen | 16" |
| Display | 40.6 cm (16") diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, Low Blue Light, 400 nits, 100% sRGB |
| Display surface treatment | Anti-glare |
| Color gamut | 100% sRGB |
| Series name | HP ZBook Power 16 inch G11 A Mobile Workstation PC |
| Camera | 5 MP IR camera |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 |
| Backlit Keyboard | Ja |
| Keyboard | Spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad |
| FingerPrintReader | Ja |
| Bluetooth version | Bluetooth® 5.3 |
| Touchscreen | Nee |
| Interface | 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (charging); 1 HDMI 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 power connector; 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1), 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 RJ-45; 1 SD 4.0 card reader; 1 nano security lock slot; 1 SIM card slot |
| Ports | 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (charging) 1 HDMI 2.1 1 headphone/microphone combo 1 power connector 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) |
| Wireless | MediaTek Wi-Fi 6E RZ616 (2x2) and Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Wireless Model | RZ616 |
| Wireless antenna | 2x2 |
| Audio | Audio by Poly Studio, dual stereo speakers, HP World Facing Microphone dual array digital microphones, functions keys for volume up and down, combo microphone/headphone jack, HD audio |
| Pointing device | Clickpad with multi-touch gesture support, taps enabled as default |
| Sub brand | ZBook |
| Product type | Workstations |
| UNSPSC code | 43211503 |
| UPC number | (ABB) 198415517548; (ABH) 198415517531; (UUG) 198415807397; (UUZ) 198415517562 |
| Battery type | HP Long Life 6-cell, 83 Wh Li-ion polymer |
| Battery life | Long Life |
| Battery capacity | 83Wh |
| Battery cells number | 6 |
| Power supply | 150 W Slim Smart external AC power adapter |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 35.94 x 25.1 x 2.29 cm |
| Package dimensions (W x D x H) | 552 x 69 x 345 mm |
| Tangible flag | Ja |
| Sustainable impact specifications | Low halogen Bulk packaging available External power supply 90% efficiency Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable 6 |
| Features | Spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad Fingerprint sensor IR HP Wolf Pro Security Edition (1 year) Wi-Fi 6E 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (charging) 1 HDMI 2.1 1 headphone/microphone combo 1 power connector 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) Low halogen Bulk packaging available External power supply 90% efficiency Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable 60% post-consumer recycled plastic |
| Environmental certification | TCO Certified |
| Docs | Quick Specs |
| EAN | 0198415517531 |
Reviews
Schrijf uw eigen review
Accessoires
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Vergelijkbare producten
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel