| Manufacturer | HP |
|---|---|
| 4G | Geen 4G |
| Levertijd | 1-3 |
| Beschikbaarheid | Out Of Stock |
| Externe voorraad | In stock |
| Staat | New |
| Promotions | Nee |
| Synchronization Required | Nee |
| Show Like Best Seller | Nee |
| Storage | 1000GB |
| Internal Storage | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Storage Type | SSD |
| Memory | 32GB |
| Memory layout (slots & size) | onboard |
| Memory Note | Transfer rates up to 8533 MT/s. |
| Memory type | LPDDR5x |
| ECC memory | Nee |
| Processor | AMD Ryzen AI MAX PRO |
| Processor Name | AMD Ryzen™ AI Max PRO 390 (up to 5.0 GHz max boost clock, 64 MB L3 cache, 12 cores, 24 threads) |
| Processor family | AMD Ryzen™ AI Max PRO processor |
| Processor model | 390 |
| Processor cache | 64 MB L3 |
| Graphics | AMD Radeon™ 8050S Graphics |
| Screen | 13.3" |
| Display | 35.6 cm (14") diagonal, 2.8K (2880 x 1800), OLED, touch, IPS, BrightView, Low Blue Light, 400 nits, 100% DCI-P3 |
| Display surface treatment | BrightView |
| Color gamut | 100% DCI-P3 |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Series name | HP Zbook Ultra 14 inch G1a Mobile Workstation PC |
| Camera | 5 MP IR camera |
| Maximum resolution | 2880 x 1800 |
| Backlit Keyboard | Nee |
| Keyboard | Spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad |
| FingerPrintReader | Nee |
| Bluetooth version | Bluetooth® 5.4 |
| Touchscreen | Nee |
| Interface | 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1); 1 HDMI 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1), 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate (charging); 1 security lock slot; 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) |
| Ports | 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 1 HDMI 2.1 1 headphone/microphone combo 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) |
| Wireless | MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (2x2) and Bluetooth® 5.4 wireless card |
| Wireless Model | MT7925 |
| Wireless antenna | 2x2 |
| Audio | Audio by Poly Studio, 4 integrated stereo speakers (1W/8 ohm per speaker), discrete amplifiers, 2 integrated dual array digital microphones |
| Pointing device | Clickpad with multi-touch gesture support, taps enabled as default with image sensor and glass surface |
| Sub brand | ZBook |
| Product color | Meteor silver |
| Product type | Workstations |
| UNSPSC code | 43211503 |
| UPC number | (ABH) 199251115219; (UUG) 199251115202; (UUZ) 199251115226 |
| Battery type | HP XL-Long Life 4 -cell, 74.5 Wh polymer |
| Battery life | Long Life |
| Battery capacity | 74.5Wh |
| Battery cells number | 4 |
| Power supply | 140 W USB Type-C® slim adapter |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 31.22 x 21.46 x 1.81 cm |
| Tangible flag | Ja |
| Sustainable impact specifications | Bulk packaging available External power supply 90% efficiency 60% post-consumer recycled plastic Low Halogen17 100% of HP paper-based packaging is from recycled or certified sustainable sources |
| Features | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) Touch screen Spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad Fingerprint reader IR Wi-Fi 7 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 1 HDMI 2.1 1 headphone/microphone combo 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate (charging) 1 security lock slot 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) Bulk packaging available External power supply 90% efficiency 60% post-consumer recycled plastic Low Halogen17 100% of HP paper-based packaging is from recycled or certified sustainable sources |
| Environmental certification | TCO Certified;ENERGY STAR® certified |