HP EliteBook 840 G9 - zakelijke laptop - 14 FHD - i5-1235U - 16GB - 512GB - W10P - 3Y NBD
HP EliteBook 840 G9 - zakelijke laptop - 14 FHD - i5-1235U - 16GB - 512GB - W10P - keyboard verlichting
Incl. BTW:
€ 1.299,00
Excl. BTW:
€ 1.073,55
Excl. BTW:
Excl. BTW:
SKU
5P6S0EA#ABB SB
Beschikbaarheid
Niet op voorraad
Staat
New
EAN
0196786025334
Gratis Vervoer
Scherpste prijs garantie
Levering binnen 24 uur
Omschrijving
Remove barriers to hybrid work with the HP EliteBook 840. This enterprise business laptop brings new conferencing capabilities powered by HP Presence[3], productivity, and security that is easily managed in hybrid work environments.
Details
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| 4G | Geen 4G |
| Beschikbaarheid | Out Of Stock |
| Externe voorraad | Out of stock |
| Staat | New |
| Weight(kg) | 1.360000 |
| Promotions | Nee |
| Synchronization Required | Nee |
| Storage | 512GB |
| Internal Storage | 512 GB PCIe® NVMe™ TLC SED SSD |
| Storage Type | SSD |
| Memory | 16GB |
| Memory layout (slots & size) | 2 x 8 GB |
| Memory Note | Transfer rates up to 4800 MT/s. |
| Memory type | DDR5 |
| ECC memory | Nee |
| Processor | Intel Core i5 |
| Processor Name | Intel® Core™ i5-1235U (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) |
| Processor family | 12th Generation Intel® Core™ i5 processor |
| Processor model | 1235U |
| Processor frequency technology | Intel® Turbo Boost Technology |
| Processor cache | 12 MB L3 |
| Graphics | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Screen | 14" |
| Display | 35.6 cm (14") diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB |
| Display surface treatment | anti-glare |
| Color gamut | 100% sRGB |
| Brightness | 400 nits |
| Series name | HP EliteBook 840 14" G9 |
| Camera | 5 MP camera |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 |
| Backlit Keyboard | Ja |
| Keyboard | HP Premium Keyboard – spill-resistant keyboard |
| FingerPrintReader | Ja |
| Bluetooth version | Bluetooth® 5.3 |
| Touchscreen | Nee |
| Interface | 1 smart card reader |
| Ports | 1 smart card reader |
| Ports note | HDMI cable sold separately. |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) and Bluetooth® 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) |
| Wireless Model | Wi-Fi 6E AX211 |
| Wireless transfer speeds | Supporting Gigabit data rate |
| Wireless antenna | 2x2 |
| Audio | Audio by Bang & Olufsen, dual stereo speakers, dual array world-facing microphones |
| Pointing device | Clickpad with multi-touch gesture support, taps enabled as default |
| Sub brand | EliteBook |
| Product type | Laptops |
| UNSPSC code | 43211503 |
| UPC number | (A2N) 197192371244; (A2Q) 197192920022; (AB6) 196786157127; (ABB) 196786025334; (ABU) 196786025457; (ABV) 196548506231; (AKQ) 196786025310; (BED) 196786025341; (BH4) 196786157134; (BH5) 196548506286; (UUQ) 196786933295 |
| Performance technology | Intel® Evo™ laptop |
| Battery type | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Battery life | Long Life |
| Battery capacity | 51Wh |
| Battery cells number | 3 |
| Battery life note | Battery is internal and not replaceable by customer. Serviceable by warranty. |
| Power supply | 65 W USB Type-C™ adapter |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 31.56 x 22.4 x 1.92 cm |
| Package dimensions (W x D x H) | 6.9 x 44.9 x 30.5 cm |
| Tangible flag | Ja |
| Sustainable impact specifications | Low Halogen Bulk packaging available Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable 60% post-consumer recycled plastic Oce |
| Features | HP Premium Keyboard – spill-resistant keyboard Fingerprint sensor Absolute persistence module HP DriveLock and Automatic DriveLock HP Secure Erase HP Sure Click HP Sure Sense BIOS Update via Network HP Sure Admin HP BIOSphere Gen6 HP Client Security Manager Gen7 Secured-core PC capable TPM 2.0 embedded security chip (Common Criteria EAL4+ and FIPS 140-2 Level 2 Certified) HP Sure Start Gen7 HP Wake on WLAN HP Tamper Lock HP Sure Run Gen5 HP Sure Recover Gen5 Wi-Fi 6E 1 smart card reader Intel® Evo™ laptop Low Halogen Bulk packaging available Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable 60% post-consumer recycled plastic Ocean-bound plastic in speaker enclosure(s) |
| Management features | HP Client Management Script Library (download) HP Driver Packs (download) HP Manageability Integration Kit Gen4 (download) HP Image Assistant Gen5 (download) HP Patch Assistant (download) HP Cloud Recovery HP Connect for Microsoft Endpoint Manager |
| Environmental certification | ENERGY STAR® certified; EPEAT® registered; Low halogen; TCO Certified |
| Software included | HP Connection Optimizer HP Image Assistant HP Hotkey Support HP MAC Address Manager HP Support Assistant HP Easy Clean HP Power Manager myHP HP Privacy Settings Touchpoint Customizer for Commercial HP Notifications HP QuickDrop HP Quick Touch HP PC Hardware Diagnostics Windows |
| Security management | Absolute persistence module HP DriveLock and Automatic DriveLock HP Secure Erase HP Sure Click HP Sure Sense BIOS Update via Network HP Sure Admin HP BIOSphere Gen6 HP Client Security Manager Gen7 Secured-core PC capable TPM 2.0 embedded security chip (Common Criteria EAL4+ and FIPS 140-2 Level 2 Certified) HP Sure Start Gen7 HP Wake on WLAN HP Tamper Lock HP Sure Run Gen5 HP Sure Recover Gen5 |
| Docs | Quick Specs |
| Warranty | 3 jaar garantie pick & return |
| EAN | 0196786025334 |
Reviews
Schrijf uw eigen review
Accessoires
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Vergelijkbare producten
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel