HP Probook 450 G8 15.6 FHD i5-1135G7 8+8GB 256GB W10P Toetsenbord Verlichting
HP Probook 450 G8 - zakelijke laptop - 15.6 FHD - i5-1135G7 - 8+8GB - 256GB - W10P - Toetsenbord Verlichting
Incl. Tax:
€850.90
Excl. Tax:
€703.22
Excl. Tax:
Excl. Tax:
SKU
2X7X1EA#ABB SB16
Availability
Out of stock
Staat
New
EAN
0195908032823
Free Transport
Best Price Guarantee
Delivery within 24 hours
Description
With a new compact design, the HP ProBook 450 Laptop PC delivers commercial performance, security, and durability to professionals at growing companies who move from desk to meeting room to home.
Details
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| 4G WWAN | Geen 4G |
| Availability | Out Of Stock |
| External stock | Out of stock |
| Condition | New |
| Weight(kg) | 1.740000 |
| Promotions | No |
| Synchronization Required | No |
| Storage | 256GB |
| Internal Storage | 256 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Storage Type | SSD |
| Memory | 8GB |
| Memory layout (slots & size) | 1 x 8 GB |
| Memory Note | Transfer rates up to 3200 MT/s. |
| Memory type | DDR4 |
| ECC memory | No |
| Processor | Intel Core i5 |
| Processor Name | Intel® Core™ i5-1135G7 (up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB L3 cache, 4 cores) |
| Processor family | 11th Generation Intel® Core™ i5 processor |
| Processor model | 1135G7 |
| Processor frequency technology | Intel® Turbo Boost Technology |
| Processor cache | 8 MB L3 |
| Graphics | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Screen | 15.6" |
| Display | 39.6 cm (15.6") diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Display surface treatment | anti-glare |
| Color gamut | 45% NTSC |
| Brightness | 250 nits |
| Series name | HP ProBook 450 G8 |
| Camera | 720p HD privacy camera |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Keyboard | HP Premium Keyboard – spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad |
| FingerPrintReader | Yes |
| Bluetooth version | Bluetooth® 5.2 |
| Touchscreen | No |
| Interface | 1 SuperSpeed USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4);3 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging, 1 power);1 HDMI 1.4b;1 headphone/microphone combo;1 AC power;1 RJ-45 |
| Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) 3 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging, 1 power) 1 HDMI 1.4b 1 headphone/microphone combo 1 AC power 1 RJ-45 |
| Ports note | HDMI cable sold separately. |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 6 AX201 (2x2) and Bluetooth® 5.2 wireless card, non-vPro® |
| Wireless Model | Wi-Fi 6 AX201 |
| Wireless antenna | 2x2 |
| Audio | Dual stereo speakers, dual array microphone |
| Pointing device | Clickpad with multi-touch gesture support |
| Sub brand | ProBook |
| Product color | Pike silver aluminum |
| Product type | Laptops |
| UNSPSC code | 43211503 |
| UPC number | (A2N) 195908032823; (A2Q) 195908200154; (AB6) 195908594277; (AB8) 195908432128; (ABB) 195697599293; (ABE) 196068467340; (ABU) 195908217329; (ABV) 195908032830; (ACB) 195908032847; (AKC) 195908594284; (BED) 195908269243 |
| Battery type | HP Long Life 3-cell, 45 Wh Li-ion |
| Battery weight | 190 g |
| Battery life | Long Life |
| Battery capacity | 45Wh |
| Battery cells number | 3 |
| Battery life note | Battery is internal and not replaceable by customer. Serviceable by warranty. |
| Power supply | HP Smart 45 W External AC power adapter |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 35.94 x 23.39 x 1.99 cm |
| Package dimensions (W x D x H) | 6.9 x 52 x 30.5 cm |
| Tangible flag | Yes |
| Sustainable impact specifications | Low halogen TCO Certified |
| Features | narrow bezel HP Premium Keyboard – spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad Fingerprint reader Absolute persistence module HP DriveLock and Automatic DriveLock HP Secure Erase Preboot authentication TPM 2.0 embedded security chip shipped with Windows 10 (Common Criteria EAL4+ Certified) HP Sure Click Windows Defender HP BIOSphere Gen5 HP Sure Sense BIOS Update via Network Master Boot Record Security Support for chassis padlocks and cable lock devices HP Sure Start Gen6 HP Sure Admin HP Client Security Manager Gen7 Wi-Fi 6 MU-MIMO and Miracast support. 1 SuperSpeed USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) 3 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging, 1 power) 1 HDMI 1.4b 1 headphone/microphone combo 1 AC power 1 RJ-45 Low halogen TCO Certified |
| Management features | HP Driver Packs HP System Software Manager (SSM) HP BIOS Config Utility (BCU) HP Client Catalog HP Manageability Integration Kit Gen3 |
| Environmental certification | ENERGY STAR® certified; EPEAT® registered; Low halogen |
| Software included | HP Connection Optimizer HP Image Assistant HP Hotkey Support HP Noise Cancellation Software HP Support Assistant Buy Office (Sold separately) HP Power Manager myHP HP Privacy Settings HSA Fusion for Commercial HSA Telemetry for Commercial Touchpoint Customizer for Commercial HP Notifications Xerox® DocuShare® 30 day free trial offer |
| Security management | Absolute persistence module HP DriveLock and Automatic DriveLock HP Secure Erase Preboot authentication TPM 2.0 embedded security chip shipped with Windows 10 (Common Criteria EAL4+ Certified) HP Sure Click Windows Defender HP BIOSphere Gen5 HP Sure Sense BIOS Update via Network Master Boot Record Security Support for chassis padlocks and cable lock devices HP Sure Start Gen6 HP Sure Admin HP Client Security Manager Gen7 |
| Docs | Quick Specs |
| Warranty | 1 jaar garantie pick & return |
| EAN | 0195908032823 |
Reviews
Write Your Own Review
Accessoires
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Vergelijkbare producten
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel