HP ZBook Ultra 14 G1a - Ryzen AI MAX+ PRO 395 - AMD Radeon Graphics - 64GB - 1TB - W11P - 3Y Offsite Care - WOLF PRO SE 1Y
На склад
Вкл. Ддс:
4 669,15 €
Без вкл. ДДС:
3 858,80 €
Без вкл. ДДС:
Без вкл. ДДС:
- AMD Ryzen™ AI Max+ PRO 395 (tot 5,1 GHz boostkloksnelheid, 64 MB L3-cache, 16 cores, 32 threads)
- Windows 11 Pro
- 35,6 cm (14 inch) WUXGA-scherm
- AMD Radeon™ 8060S Graphics
- 64 GB LPDDR5x-8533 MT/s (ingebouwd), 1 TB PCIe Gen4 NVMe™ TLC M.2-SSD
SKU
A3ZP3ET#UUG
Levertijd
1-3 business days
Staat
New
Безплатен транспорт
Гаранция за най-ниска цена
Доставка до 24 часа
Details
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| 4G WWAN | Geen 4G |
| Време за доставка | 1-3 |
| Наличност | Out Of Stock |
| Външен запас | In stock |
| Състояние | New |
| Promotions | Не |
| Synchronization Required | Не |
| Storage | 1000GB |
| Internal Storage | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Storage Type | SSD |
| Memory | 64GB |
| Memory layout (slots & size) | onboard |
| Memory Note | Transfer rates up to 8533 MT/s. |
| Memory type | LPDDR5x |
| ECC memory | Не |
| Processor | AMD Ryzen AI Max+ PRO |
| Processor Name | AMD Ryzen™ AI Max+ PRO 395 (up to 5.1 GHz max boost clock, 64 MB L3 cache, 16 cores, 32 threads) |
| Processor family | AMD Ryzen™ AI Max+ PRO processor |
| Processor model | 395 |
| Processor cache | 64 MB L3 |
| Graphics | AMD Radeon™ 8060S Graphics |
| Screen | 13.3" |
| Display | 35.6 cm (14") diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB |
| Display surface treatment | Anti-glare |
| Color gamut | 100% sRGB |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Series name | HP Zbook Ultra 14 inch G1a Mobile Workstation PC |
| Camera | 5 MP IR camera |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 |
| Backlit Keyboard | Не |
| Keyboard | Spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad |
| FingerPrintReader | Не |
| Bluetooth version | Bluetooth® 5.4 |
| Touchscreen | Не |
| Interface | 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1); 1 HDMI 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1), 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate (charging); 1 security lock slot; 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) |
| Ports | 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 1 HDMI 2.1 1 headphone/microphone combo 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) |
| Wireless | MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (2x2) and Bluetooth® 5.4 wireless card |
| Wireless Model | MT7925 |
| Wireless antenna | 2x2 |
| Audio | Audio by Poly Studio, 4 integrated stereo speakers (1W/8 ohm per speaker), discrete amplifiers, 2 integrated dual array digital microphones |
| Pointing device | Clickpad with multi-touch gesture support, taps enabled as default with image sensor and glass surface |
| Sub brand | ZBook |
| Product color | Meteor silver |
| Product type | Workstations |
| UNSPSC code | 43211503 |
| UPC number | (ABB) 199251886713; (ABH) 199251115325; (UUG) 199251115332; (UUZ) 199251115356 |
| Battery type | HP XL-Long Life 4 -cell, 74.5 Wh polymer |
| Battery life | Long Life |
| Battery capacity | 74.5Wh |
| Battery cells number | 4 |
| Power supply | 140 W USB Type-C® slim adapter |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 31.22 x 21.46 x 1.81 cm |
| Tangible flag | Да |
| Sustainable impact specifications | Bulk packaging available External power supply 90% efficiency 60% post-consumer recycled plastic Low Halogen17 100% of HP paper-based packaging is from recycled or certified sustainable sources |
| Features | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) Spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad Fingerprint reader IR Wi-Fi 7 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 1 HDMI 2.1 1 headphone/microphone combo 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate (charging) 1 security lock slot 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) Bulk packaging available External power supply 90% efficiency 60% post-consumer recycled plastic Low Halogen17 100% of HP paper-based packaging is from recycled or certified sustainable sources |
| Environmental certification | TCO Certified;ENERGY STAR® certified |
Прегледи
Напишете вашето мнение
Extra specificaties
Design
Kleurnaam
Meteor silver
Type product*
Mobiel werkstation
Kleur van het product*
Zilver
Vormfactor*
Clamshell
Markt positionering
Prestaties
Introductie jaar
2025
Land van herkomst
China
Originele merknaam
HP
Beeldscherm
Beeldschermdiagonaal*
35,6 cm (14")
Resolutie*
1920 x 1200 Pixels
Touchscreen*
Nee
HD type
WUXGA
Soort paneel
IPS
Antireflectiescherm
Ja
Helderheid
400 cd/m²
Schermdiameter in centimeters
35,6 cm
RGB-kleurruimte
sRGB
Kleurbereik
100 procent
Processor
Processorfabrikant*
AMD
Processorfamilie*
AMD Ryzen AI Max+ PRO
Processorgeneratie
AMD Ryzen AI Max PRO 300 Series
Processormodel*
395
Aantal processorkernen
16
Processor aantal threads
32
Maximale turbofrequentie van processor
5,1 GHz
Frequentie van processor*
3 GHz
Processor cache
64 MB
Processor cache type
L3
Neurale verwerkingseenheid (NPU)
Neurale verwerkingseenheid (NPU)
AMD Ryzen AI
NPU-prestaties tot
50 TOPs
Geheugen
Intern geheugen*
64 GB
Intern geheugentype
LPDDR5x-SDRAM
Kloksnelheid geheugen
8533 MHz
Geheugen form factor
On-board
Geheugenlayout
Not available
Maximum intern geheugen*
64 GB
Overdrachtssnelheid geheugengegevens
8533 MT/s
Opslagmedia
Totale opslagcapaciteit*
1 TB
Opslagmedia*
SSD
Totale capaciteit SSD's
1 TB
Aantal geïnstalleerde SSD's
1
SSD capaciteit
1 TB
SSD-geheugentype
TLC
SSD interfaces
PCI Express 4.0
NVMe
Ja
SSD-vormfactor
M.2
Soort optische drive*
Nee
Grafisch
Discreet grafische adapter model*
Niet beschikbaar
Ingebouwde grafische adapter*
Ja
Interne-GPU-fabrikant
AMD
Aparte grafische adapter*
Nee
Familie ingebouwde grafische adapter
AMD Radeon
On-board graphics adapter model*
AMD Radeon 8060S
Audio
Ingebouwde luidsprekers
Ja
Aantal ingebouwde luidsprekers
4
Vermogen luidsprekers
1 W
Ingebouwde microfoon
Ja
Aantal microfoons
2
Camera
Camera voorzijde
Ja
Resolutie camera voorzijde (numeriek)
5 MP
Infrarood (IR) camera
Ja
Netwerk
Wifi-standaard*
Wi-Fi 7 (802.11be)
Wi-Fi-standaarden
Wi-Fi 7 (802.11be)
Mobiele netwerkverbinding*
Nee
Soort antenne
2x2
WLAN-controller-model
MediaTek MT7925
Fabrikant van de WLAN-controller
MediaTek
Bluetooth
Ja
Bluetooth-versie
5.4
Poorten & interfaces
Aantal poorten USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type A
1
Aantal poorten USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type C
1
Aantal HDMI-poorten*
1
HDMI versie
2.1
Aantal Thunderbolt 4-poorten
2
Combo koptelefoon/microfoon port
Ja
USB Type-C DisplayPort alternatieve modus
Ja
Toetsenbord
Aanwijsapparaat
Clickpad
Numeriek toetsenblok*
Ja
Keyboard met achtergrondverlichting
Ja
Morsbestendig toetsenbord
Ja
Invoerapparaat model
HP Premium Keyboard
Software
Copilot+ PC
Ja
Inclusief besturingssysteem*
Windows 11 Pro
Brand-specifieke functies
HP-luidsprekertype
HP Quad luidsprekers
HP Connection Optimizer
Ja
HP Support Assistant
Ja
HP-voorcamera
HP Webcam 5MP
HP Kunstmatige intelligentie
AI Workstation
HP-segment
Bedrijf
Accu/Batterij
Batterijtechnologie
Lithium-Polymeer (LiPo)
Aantal batterijcellen
4
Batterijcapaciteit*
74,5 Wh
Snel opladen
Ja
Snelle oplaadtijd (50%)
30 min
Energie
AC-adapter, vermogen
140 W
AC-adapterfrequentie
50 - 60 Hz
AC-adapter ingangsspanning
100 - 240 V
USB Type-C-oplaadpoort*
Ja
USB Power Delivery (USB PD)
Ja
Beveiliging
Vingerafdruklezer
Ja
Wachtwoordbeveiliging
Ja
Password bescherming
BIOS, Inschakelen, Gebruiker
Duurzaamheid
Naleving van duurzaamheid
Ja
Duurzaamheidscertificaten
ENERGY STAR, TCO
Gewicht en omvang
Breedte
312,2 mm
Diepte
214,6 mm
Hoogte
18,1 mm
Gewicht*
1,57 kg
Overige specificaties
Ondersteuningsdienst inbegrepen
HP 3j offsite supportbundels voor MWS. De algemene voorwaarden zijn te vinden op https://h20195.www2.hp.com/v2/GetPDF.aspx/4AA5-9399NLE & https://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/4AA5-7123NLE.pdf
Accessoires
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Bullet points
- AMD Ryzen™ AI Max+ PRO 395 (tot 5,1 GHz boostkloksnelheid, 64 MB L3-cache, 16 cores, 32 threads)
- Windows 11 Pro
- 35,6 cm (14 inch) WUXGA-scherm
- AMD Radeon™ 8060S Graphics
- 64 GB LPDDR5x-8533 MT/s (ingebouwd), 1 TB PCIe Gen4 NVMe™ TLC M.2-SSD
Vergelijkbare producten
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel