HP EliteBook X G1i, Intel Core Ultra 7, 35.6 cm (14"), 1920 x 1200 pixels, 32 GB, 1 TB, Windows 11 Pro
Изчерпано количество
Вкл. Ддс:
2 373,46 €
Без вкл. ДДС:
1 961,54 €
Без вкл. ДДС:
Без вкл. ДДС:
- Intel Core™ Ultra 7 258V (up to 4.8 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads)
- Windows 11 Pro
- 35.6 cm (14") diagonal WUXGA display
- Intel Arc™ Graphics
- 32 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard), 1 TB PCIe NVMe™ SSD
SKU
B69D6ET#ABH
Levertijd
1-3 business days
Staat
New
EAN
0198990700267
Безплатен транспорт
Гаранция за най-ниска цена
Доставка до 24 часа
Details
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| 4G WWAN | Geen 4G |
| Време за доставка | 1-3 |
| Наличност | Out Of Stock |
| Външен запас | In stock |
| Състояние | New |
| Weight(kg) | 1.180000 |
| Promotions | Не |
| Synchronization Required | Не |
| Storage | 1000GB |
| Internal Storage | 1 TB PCIe® NVMe™ SSD |
| Storage Type | SSD |
| Memory | 32GB |
| Memory layout (slots & size) | onboard |
| Memory Note | Transfer rates up to 8533 MT/s. |
| Memory type | LPDDR5x |
| ECC memory | Не |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Name | Intel® Core™ Ultra 7 258V (up to 4.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads) |
| Processor family | Intel® Core™ Ultra 7 processor |
| Processor model | 258V |
| Processor frequency technology | Intel® Turbo Boost Technology |
| Processor cache | 12 MB L3 |
| Graphics | Intel® Arc™ Graphics |
| Screen | 14" |
| Display | 35.6 cm (14") diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB with HP Eye Ease |
| Display surface treatment | Anti-glare |
| Color gamut | 100% sRGB |
| Brightness | 400 nits |
| Series name | HP EliteBook X G1i 14" AI |
| Camera | 5 MP IR AI camera |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 |
| Backlit Keyboard | Не |
| Keyboard | HP Premium Keyboard – spill-resistant, full-size, backlit keyboard with DuraKeys |
| FingerPrintReader | Не |
| Bluetooth version | Bluetooth® 5.4 |
| Touchscreen | Не |
| Interface | 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge); 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 1 HDMI 2.1; 1 stereo headphone/microphone combo jack; 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (powered) |
| Ports | 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge) 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) 1 HDMI 2.1 1 stereo headphone/microphone combo jack 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (powered) |
| Ports note | Cables are not included. |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2x2) and Bluetooth® 5.4 wireless card |
| Wireless Model | BE201 |
| Wireless antenna | 2x2 |
| Audio | Audio by Poly Studio, quad stereo speakers with discrete amplifiers, integrated dual array microphones |
| Pointing device | Clickpad with multi-touch gesture support |
| Sub brand | EliteBook |
| Product type | Laptops |
| UNSPSC code | 43211503 |
| UPC number | (ABH) 198990700267; (ABU) 198990815909; (UUG) 198990700274; (UUZ) 198990700281 |
| Battery type | HP Long Life 6-cell, 68 Wh Li-ion polymer |
| Battery life | Long Life |
| Battery capacity | 68Wh |
| Battery cells number | 6 |
| Battery life note | Battery is internal and not replaceable by customer. Serviceable by warranty. Fast charging 50% in 30 minutes. |
| Power supply | HP 65 W USB Type-C® GaN slim power adapter |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 31.39 x 21.99 x 1.05 cm (front); 31.39 x 21.99 x 1.49 cm (rear) |
| Tangible flag | Да |
| Sustainable impact specifications | Low halogen Bulk packaging available 35% post-consumer recycled plastic 30% ocean-bound plastic 90% recycled metal 50% ocean-bound plastic in fan enclosure 100% of HP paper-based packaging is from recycled or certified sustainable |
| Features | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) HP Premium Keyboard – spill-resistant, full-size, backlit keyboard with DuraKeys IR Wi-Fi 7 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge) 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) 1 HDMI 2.1 1 stereo headphone/microphone combo jack 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (powered) Low halogen Bulk packaging available 35% post-consumer recycled plastic 30% ocean-bound plastic 90% recycled metal 50% ocean-bound plastic in fan enclosure 100% of HP paper-based packaging is from recycled or certified sustainable sources |
| Environmental certification | TCO Certified;ENERGY STAR® certified |
| Docs | Quick Specs |
| EAN | 0198990700267 |
Прегледи
Напишете вашето мнение
Extra specificaties
Design
Colour name
Atmospheric blue
Product type*
Laptop
Product colour*
Blue
Form factor*
Clamshell
Market positioning
Premium
Introduction year
2025
Original brand name
HP
Display
Display diagonal*
35.6 cm (14")
Display resolution*
1920 x 1200 pixels
Touchscreen*
No
HD type
WUXGA
Panel type
IPS
Anti-glare screen
Yes
Display brightness
400 cd/m²
Display diagonal (metric)
35.6 cm
RGB colour space
sRGB
Colour gamut
100%
Processor
Processor manufacturer*
Intel
Processor family*
Intel Core Ultra 7
Processor generation
Intel Core Ultra (Series 2)
Processor model*
258V
Processor cores
8
Processor threads
8
Processor boost frequency
4.8 GHz
Performance cores
4
Low Power Efficient-cores
4
Performance-core Max Turbo Frequency
4.8 GHz
Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency
3.7 GHz
Performance-core base frequency
2.2 GHz
Low Power Efficient-core Base Frequency
2200 MHz
Processor cache
12 MB
Processor cache type
L3
Processor base power
17 W
Maximum turbo power
37 W
Neural processor unit (NPU)
Neural processor unit (NPU)
Intel AI Boost
Sparsity support
Yes
Windows Studio effects support
Yes
AI software frameworks supported by NPU
DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN
Total processor performance up to
115 TOPs
NPU performance up to
47 TOPs
GPU performance up to
64 TOPs
Memory
Internal memory*
32 GB
Internal memory type
LPDDR5x-SDRAM
Memory clock speed
8533 MHz
Memory form factor
On-board
Maximum internal memory*
32 GB
Memory data transfer rate
8533 MT/s
Storage
Total storage capacity*
1 TB
Storage media*
SSD
Total SSDs capacity
1 TB
Number of SSDs installed
1
SSD capacity
1 TB
SSD interface
PCI Express
NVMe
Yes
SSD form factor
M.2
Optical drive type*
No
Graphics
Discrete graphics card model*
Not available
On-board graphics card*
Yes
On-board GPU manufacturer
Intel
Discrete graphics card*
No
On-board graphics card family
Intel Arc Graphics
On-board graphics card model*
Intel Arc Graphics 140V
Audio
Built-in speaker(s)
Yes
Number of built-in speakers
4
Built-in microphone
Yes
Number of microphones
2
Camera
Front camera
Yes
Infrared (IR) camera
Yes
Network
Top Wi-Fi standard*
Wi-Fi 7 (802.11be)
Wi-Fi standards
Wi-Fi 7 (802.11be)
Mobile network connection*
No
Antenna type
2x2
WLAN controller model
Intel Wi-Fi 7 BE201
WLAN controller manufacturer
Intel
Bluetooth
Yes
Bluetooth version
5.4
Ports & interfaces
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity*
1
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity
1
HDMI ports quantity*
1
HDMI version
2.1
Thunderbolt 4 ports quantity
2
Combo headphone/mic port
Yes
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode
Yes
USB Sleep-and-Charge
Yes
USB Sleep-and-Charge ports
2
Performance
Gyroscope
Yes
Temperature sensor
Yes
Hall sensor
Yes
Keyboard
Keyboard special features
Spritzwassergeschützt
Pointing device
Clickpad
Numeric keypad*
No
Keyboard backlit
Yes
Spill-resistant keyboard
Yes
Full-size keyboard
Yes
Input device model
HP Premium Keyboard
Keyboard colour name
Atmosphere blue
Software
Operating system installed*
Windows 11 Pro
Bundled software
HP Wolf Pro Security Edition (1 year)
Copilot+ PC
Yes
Brand-specific features
HP speaker type
HP Quad Speakers
HP Connection Optimizer
Yes
HP Support Assistant
Yes
HP segment
Business
HP GTIN (EAN/UPC)
198990815909
Battery
Battery technology
Lithium Polymer (LiPo)
Number of battery cells
6
Battery capacity*
68 Wh
Power
AC adapter power
65 W
AC adapter frequency
50 - 60 Hz
AC adapter input voltage
100 - 240 V
USB Type-C charging port*
Yes
USB Power Delivery (USB PD)
Yes
Security
Password protection
Yes
Password protection type
BIOS, Power on, User
Certificates
Compliance certificates
CE, RoHS
Sustainability
Sustainability compliance
Yes
Sustainability certificates
ENERGY STAR, TCO
Sustainable technologies and materials
Low halogen
Weight & dimensions
Width
313.9 mm
Depth
219.9 mm
Height (front)
1.05 cm
Height (rear)
1.49 cm
Weight*
1.18 kg
Packaging content
AC adapter included*
Yes
Logistics data
Harmonized System (HS) code
8471300000
Technical details
General Product Safety Regulation (GPSR) URL
https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true
Other features
Manufacturer warranty
1 year (1/1/0) limited warranty includes 1 year of parts and labor. No on-site repair.
Accessoires
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel
Bullet points
- Intel Core™ Ultra 7 258V (up to 4.8 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads)
- Windows 11 Pro
- 35.6 cm (14") diagonal WUXGA display
- Intel Arc™ Graphics
- 32 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard), 1 TB PCIe NVMe™ SSD
Vergelijkbare producten
Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Press to skip carousel